menu

KRBOVÉ KACHLE Abx

KRBOVÉ KACHLE Abx

História výroby krbových kachlí na severe Čiech a zrejme v celom vtedajšom Československu začína v 80. a 90. rokoch 20. storočia. V tej dobe súčasní spoločníci spoločnosti ABX s.r.o. Rumburk, ešte ako zamestnanci podniku miestneho hospodárstva Rukov Rumburk, rozvíjali a realizovali kúrenárskou výrobu napr. Kotlov Dakon, priamovykurovacích a akumulačných elektrokotlov, radiátorových článkov a ďalších výrobkov.

V roku 1987 súčasný konateľ spoločnosti Jaroslav Vomela so svojimi spolupracovníkmi v prevádzkarni Rukov-Jiřetín pod Jedlovou zahájil vývoj a výrobu prvých krbových kachlí. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v kúrenárskej výrobe sa veľmi skoro podarilo zvládnuť výrobu krbových kachlí.

Po privatizácii podniku Rukov-Rumburk v roku 1992 sa súčasní spoločníci ABX dohodli na založenie vlastnej firmy bez zahraničnej majetkovej účasti. Výrobu zahájili s dvadsiatimi zamestnancami a ročná produkcia štyroch typov kachlí dosahovala celkovo cca 300 ks.

Krbové kachle nebola na slovenskom trhu známa a tak prvé výrobky putovali do zahraničia. Až postupom času si krbové kachle našla miesto na slovenskom trhu a dnes tvoria domáci predaj asi jednu tretinu celkového predaja spoločnosti.


Spoločnosť dnes zamestnáva viac ako 250 zamestnancov vo výrobných prevádzkach v Rumburku, vo Varnsdorfe a Starých Křečany. Ročná produkcia kachlí v posledných rokoch presahuje hranicu 20 000 ks a okrem Českej republiky sú významnými odberateľmi zákazníci v celej Európskej únii.

Všetky vyrábané kachle sú konštruované na princípe "dvojitého spaľovania" primárneho a sekundárneho vzduchu a u nového radu výrobkov je už využívaný princíp "trojakého spaľovania" s terciárnym vzduchom. Naviac u vybraných typov používame nami patentovanú automatickú reguláciu pomeru primárneho a sekundárneho vzduchu.

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o tento produkt, prípadne máte nejaké otázky, môžete nás kontaktovať krátkou správou.

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať mailom alebo telefonicky.

S odoslanín kontaktného formulara zároveň súhlasíte s podmienkami

o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV ktotoré si môžete prečítať TU