menu

O materiáloch

Certifikované
produkty
Dobrá kvalita a
cena
Nerezový
materiál

O materiáloch

Všetky naše produkty sú vyrobené s vysokokvalitných materiálov a jedinečnou technológiou. Pri výrobe sporákov, krbov, krbových kachlí a podobne sa používa liatina lisovaná pod vysokým tlakom. Takáto liatina je oveľa viac pevná a menej náročná na údržbu, je hladká a na pohľad povrchu materiálu aj krajšia. Pri odliatí liatiny pod vysokým tlakom nedochádza k takzvaným neviditeľným závadam ako napríklad bublinám vo vnútri materiálu a preto je aj podstatne pevnejšia.

Naše produkty ako komínové dvierka, komínové systémy a iné produkty vyrobené v antikore majú platné CE.

Hrúbku 0,6 mm odporúčame tam kde nieje kontakt s teplom alebo ohňom.

Tam kde je priami kontakt tepla alebo ohňa je minimálna hrúbka 0,8mm, 1mm a 1,2 mm. Používaný materiál a označenie v CE napríklad pod číslom 1.4301, 1.4404 alebo žiaruvzdorný antikor 1.4828 .

Hrúbka plechových a smaltovaných častí produktov nepresahuje pod 0,8 mm. Často sa stretávame že veľa výrobcov mimo Slovensko ale hlavne mimo EU používajú hrúbku materiálu pod 0,6 mm čo je podľa nášho názoru už dosť nebezpečné. Pri reklamáciách potom dochádza zisteniu že sa poškodili časti napriklad sporáka a to deformácia materiálu na základe nevhodného použitého materiálu a jeho hrúbke.

Všetky naše produkty majú platné CE či ide o produkt alebo použitý materiál.

Kvalitné produkty “vychádzajú“ v štátoch ako Česko, Nemecko, Slovensko, Chorvátsko, Slovinsko, niektoré severné štáty a podobne. Často sa klient rozhodne pre lacný tovar. Tu je ale potrebné zvážiť otázku či sa oplatí investovať menej alebo viac do spomínaných produktov. Samozrejme že si nekúpime napriklad sporák za 1.000 - 1.500€ na použitie do chalupy kde zavárame ovocie alebo zeleninu raz ročne. Tam skutočne postačuje lacnejší sporák ale nie úplne najlacnejší. Treba myslieť aj na bezpečnosť objektu a vášho zdravia.

Niekedy je dobré sa držať príslovia: ak doplatíš, nikdy neprerobíš. A preto odporúčame sa vždy dožadovať u predajcov o podrobnejšie informácie okolo použitého materiálu na tovare alebo produkte o ktorý máte záujem. Je nesmierne dôležité aby si klient pred zakúpením tovaru hlavne pri sporákoch, kachliach, krboch a podobne položil niekoľko základných otázok. Je potrebne predpokladať, aké palivo bude používať, ako často bude používať spotrebič, na aké účely. Bude to hlavne vykurovanie objektu, príležitostné prekurovanie, aké veľké priestory potrebuje vykúriť, či to bude len príležitostné alebo časté varenie - pečenie a podobne.

Toto všetko potrebné vedieť aby klient bol do budúcna spokojný s produktom. Nakoniec treba rozumne zvážiť cenu. Takže naďalej platí porovnanie, kvalita - cena.

V prípade že potrebujete viac informácii o používaných materiáloch, neváhajte a kontaktujte nás telefonicky alebo mailom.