menu

Krbové kachle - pece

Certifikované
produkty
Dobrá kvalita a
cena
Nerezový
materiál

Krbové kachle - pece

V prípade že premýšľate si do svojho domova zaobstarať krbové Krby , Krby na bioalkohol alebo Krbové kachle, tak v prvom rade by ste sa mali zamyslieť nad ich využitím a správne sa rozhodnúť či využijete Krb alebo Krbové kachle. Efektívnym a príťažlivým doplnkom do každého interiéru sú určite Krbové kachle a Piecky. Skôr ako si ich zabezpečíte, ujasnite si, či vám majú slúžiť ako zdroj tepla alebo sa stanú viac menej len bytovou dekoráciou. Ak vám majú slúžiť len ako z času na čas využívaná dekorácia, postačuje, aby ste sa rozhliadli po lačnejšej variante a vkusnom krbe, krbovej kachle alebo piecke s nižším výkonom.

Ak však majú krbové kachle slúžiť ako hlavný zdroj vykurovania, zadovážte si kachle, pri ktorých výbere bude najdôležitejším parametrom celkový objem vykurovaného priestoru. Nezabúdajte pritom, že napríklad krb s otvoreným ohniskom má cca o 70 - 80% nižšiu účinnosť ako kachle a krbovou vložka.

Na našom a nielen našom trhu je dostatok krbových kachlí, ktoré sa vyrábajú zo stavebných materiálov akým je železo a liatina. Tieto krby majú zaujímavý dizajn a rozdeľujú sa do viacerých skupín podľa tepelným výkonom. Pre vykurovanie jednej miestnosti alebo menšieho priestoru s objemom okolo 60 – 100 m3 postačia kachle s výkonom okolo 3kW- 4,5 kW. Pre väčšie vykurovacie priestory, s objemom okolo 250 m3, sú určené kachle s objemom vyšším ako 12 kW.

Slúžia hlavne na vykurovanie obytných a nielen obytných priestorov. Vykurovacia schopnosť je podľa tepelného výkonu konkrétnej Krbovej kachle alebo piecky.

Vďačné su hlavne v prechodnom období kde nahrádzajú existujúce centrálne vykurovanie. Hlavne v studených ročných obdobiach sú výbornou alternatívou. Majú vysokú účinnosť spaľovania, na spaľovanie je vhodné najmä suché, tvrdé drevo (napr. dub, buk, ...) a hnedouhoľné brikety. V Kachliach a Pieckach sú použité vysoko odolné keramické sklá, ktoré zaručuje estetický efekt, ekologické teplo a bezpečnosť prevádzky. Krbokachle sú vyrobené z oceľového plechu alebo kvalitnej liatiny. Spaľovacie priestory sú ohraničené plechovým plášťom, vermiculitom a šamotovými tvarovkami, ktoré vďaka svojim akumulačným schopnostiam dokážu zaistiť rovnomerné spaľovanie paliva. Na dne spaľovacieho priestoru je väčšinou uložený liatinový alebo oceľový rošt. Pod roštom je popolová nádoba.